Natalia Draganik-Franke
Zawodowa tancerka i choreografka, dyplomowany nauczyciel tańca współczesnego.
Natalia jest absolwentką Szkoły Baletowej w Łodzi, ukończyła też studia podyplomowe na Akademii Muzycznej w Krakowie (fortepian). Była stypendystką międzynarodowych fundacji (m.in. Pro Helvetia, Fundacji Rudolfa Nurejeva) i uczestniczką wielu programów tanecznych i szkoleniowych. Była także prezeską stowarzyszenia „Towarzystwo Gimnastyczne” oraz koordynatorką programu Stary Browar Nowy Taniec. Wystąpiła także w spektaklu Nigela Charnocka pt. "Happy". W 2009 roku zrealizowała swój pierwszy spektakl solowy pt. "Manifest". Pracowała również jako choreografka w teatrach dramatycznych (Teatr Nowy w Poznaniu, Teatr Polski w Poznaniu, Teatr im. Horzycy w Toruniu, Opera Poznańska).
W 2010 roku stworzyła wyjątkowe miejsce na tanecznej mapie Poznania: Szkołę Tańca Współczesnego. Z zespołem STW stworzyła kilkanaście spektakli, wystawianych na poznańskich scenach teatralnych i festiwalowych. Absolwenci STW zasilają obecnie szeregi wielu europejskich teatrów i kolektywów, pracują jako kuratorzy taneczni, pedagodzy i tancerze.
Natalia poprowadzi w tym roku zajęcia z tańca fizycznego, contemporary, a także zajęcia, które w slangu STW określamy jako "krew, pot i łzy" , czyli technikę tańca.
Anna Szklarek
Absolwentka Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Bydgoszczy o profilu akrobatyka sportowa oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Swoją aktywność na polu tańca rozpoczęła w 1997 roku w bydgoskim zespole tańca współczesnego Brax.
Od 2007 roku związana z poznańską SZKOŁĄ TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO (STW). Występowała we wszystkich spektaklach STW: „Prowincje” 2011, „Body Collective” 2013, „Body. Short stories” 2015, „Freak Company” 2016 oraz "Collective" 2018. W 2013 roku wystąpiła na deskach Teatru Polskiego w spektaklu dyplomowym absolwentki wydziału pedagogiki tańca i choreografii Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie pt. „Międzyprzestrzenie”. Praca artystyczna w ostatnich latach zaowocowała współpracą ze znanymi polskim choreografami - Natalią Iwaniec (spektakl „The Link", zaprezentowany publiczności w 2016 roku), Maciejem Kuźmińskim (spektakl „Unbecoming”, którego premiera miała miejsce w 2017 roku) oraz Anną Krysiak ( spektakl „SIKSIKA – REAL PEOPLE” zaprezentowany po raz pierwszy w 2018 roku). W 2017 premierę miał autorski spektakl w choreografii Anny Szklarek i Jolanty Kazimierowicz pt. „Miło było Cię poznać” w ramach rezydencji STW.
Od 2011 roku pedagog tańca współczesnego oraz tańca fizycznego w Szkole Tańca Współczesnego w Poznaniu. W ramach działalności edukacyjnej prowadzi również warsztaty z akrobatyki dla dzieci i dorosłych.
Jolanta Kazimierowicz

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu na kierunku rytmika, studentka Hochschule für Musik, Theater und Medien w Hanowerze. Od 2013 roku nauczycielka i choreografka w Szkole Tańca Współczesnego w Poznaniu. Tańczyła w spektaklach Natalii Draganik-Franke („Body Collective”, „Body. Short stories”, „Freak Company”, „Collage”), Natalii Iwaniec („The Link”), Anny Marii Krysiak („Siksika – Real people”), Macieja Kuźmińskiego („Un-becoming”) i Andrzeja Adamczaka („Body and soul”). Od dwóch lat rozwija się tanecznie w stylu high heels. Na zajęciach skupia się w dużej mierze na pracy w podłodze, muzykalności, dynamice ruchu i przestrzenności w tańcu. Stawia na autentyczność i radość zarówno w ruchu, jak i w życiu.
Patryk Jarczok

Patryk Jarczok jest absolwentem kierunku Taniec na WSUS w Poznaniu oraz Institute of Dance Arts w Austrii. Był stypendystą w Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Frankfurt am Main na wydziale tańca, stażystą w Staatstheater Kassel Johannes Wieland Company. Współpracował z wrocławskim Teatrem Pieśń Kozła, obecnie jest tancerzem w Polskim Teatrze Tańca. Wrażliwość artystyczną rozwijał współpracując m.in. z Cameron McMillan, Davidem Zambrano, Wim Vandekeybus, Martinem Durovem & Lają Field, Maciejem Kuźmińskim, Yoshiko Waki, Iwoną Pasińską, Johannesem Wielandem, Edittą Braun, Marą Ziółek. Prowadzi międzynarodowe warsztaty ruchowe pt. „Znajdź w sobie PRZESTRZEŃ”.
W tym semestrze Patryk poprowadzi masterclass.
Katarzyna Leszek

Kasia Leszek jest absolwentką kierunku Taniec w Kulturze Fizycznej AWF w Poznaniu, Kursu Choreografii Eksperymentalnej Centrum w Ruchu w Warszawie, a także studiów II stopnia na kierunku Choreografia Akademii Muzycznej w Łodzi. Brała udział w Międzynarodowym Programie Tanecznym Vertigo Dance Company w Jerozolimie w Izraelu oraz ukończyła Międzynarodowy Program Tańca Współczesnego w szkole Nuova Officina Della Danza w Turynie we Włoszech.
Jest współzałożycielką kolektywu Teatr Tańca Nieznany. Od 2021 roku współpracuje z Teatrem Nowszym, gdzie współtworzyła spektakl w reżyserii Tomasza Ciesielskiego BLISKO, w którym również występuje. Zwyciężczyni Międzynarodowego konkursu Solo Dance Contest 2021 w ramach 13. Gdańskiego Festiwalu Tańca za pracę „illusions of shameless abundance”.
W swoich praktykach ruchowych pracuje głównie improwizacją, szeroko pojętym językiem tańca współczesnego, z wrażliwością na własne ciało i procesy w nim zachodzące oraz przepływem informacji z relacji umysł-ciało. Szuka realnych odczuć i wrażeń – nie z założeń, a z konkretnych reakcji ciała i umysłu na dostarczony bodziec. Swój warsztat rozwija poprzez dynamiczne działania i poszukiwania w zakresie sztuki tańca pracując z twórcami/twórczyniami z całego świata.
Ada Steinke

Ada jest tancerką, pedagogiem tańca oraz metody pilates. Swoją przygodę z pilatesem rozpoczęła dzięki Grecie Polańskiej Moidini będąc na studiach magisterskich na Akademii Muzycznej w Łodzi, gdzie obecnie pracuje, prowadząc zajęcia na kierunku choreografia i techniki tańca oraz somatyka w tańcu i terapii. 2018/19 roku brała udział w programie artystycznym w Budapest Dance Theatre w Budapeszcie. Jest absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, o specjalizacji tancerz-choreoterapeuta. Przez trzy lata studiów była związana ze Szkołą Tańca Współczesnego Natalii Draganik - Franke. Uczestniczyła w wielu warsztatach w Polsce i zagranicą. Od lipca mieszka znowu w Poznaniu. Prowadzi treningi personalne oraz grupowe w Pilatesboys i cały czas szkoli się w metodzie pilates - obecnie pod okiem Weroniki Ratkowskiej.
Lena Skrzypczak

Lena zajmuje się tańcem współczesnym, a zwłaszcza techniką pracy z podłogą. I właśnie floorworku będzie uczyć w tym sezonie w STW. Uczęszczała do Szkoły Tańca i Baletu Fouette, obecnie studiuje Taniec w Kulturze Fizycznej na AWF. Należy do Stowarzyszenia Artystycznego Po:ruszeni, w ramach którego wystąpiła w dwóch międzynarodowych projektach- "S.O.S Save Our Souls" wraz z litwińskim teatrem tańca LowAir oraz "The rythym of nature" we współpracy ze szkołami partnerskimi z Hiszpanii i Austrii, a także w spektaklu "Judas" w choreografii Pawła i Ady Michno.. Jest członkinią grupy projektowej STW, w ramach której brała udział w spektaklach: ,,Ile waży czerń" Wojciecha Furmanna, „Inner Voices” Natalii Draganik-Franke, „Kiedyś we śnie” Patryka Jarczoka oraz „Body and soul” Andrzeja Adamczaka.